У Києві пройшов міжнародний Аптечний саміт

10Аналіз діяльності аптек і аптечних мереж за 2015 рік, перспективи розвитку галузі, регуляторну політику держави, подальшу роботу в умовах реформації, зарубіжний досвід, сучасні методи промоції та інструменти розвитку обговорили на «Аптечному саміті України – 2015», який пройшов у Києві за ініціативою Аптечної професійної асоціації України.

Головний захід року для представників фармацевтичного бізнесу зібрав разом близько 300 фахівців галузі: власників аптек і аптечних мереж, виробників, дистриб’юторів, представників влади та регулюючих органів, профільних громадських об’єднань, експертів з Латвії, Туреччини, Франції та Польщі.

11

«Ми проводимо Аптечний саміт уже вшосте – для нас це можливість консолідувати учасників аптечного ринку, провести прямий діалог з представниками державних відомств і регуляторного сектору, проаналізувати результати і тенденції фармацевтичної галузі, обмінятися досвідом… У нас іноді різні завдання та інтереси, однак мета і цінності в нас єдині. І існування «Аптечної професійної асоціації України» показує, що ми здатні об’єднатись задля їх досягнення. Це складний шлях, однак уже багато зроблено: завдяки своїм членам, АПАУ змогла відстояти ряд важливих для розвитку фармацевтичної галузі питань, внести потрібні зміни до нормативно-правових актів, розпочати рух до дерегуляції нашої діяльності. Усе це, зрештою, має на меті зробити всі ланки фармацевтичного бізнесу в Україні більш прозорими, підвищити якісний рівень надання послуг, зробити ліки для пацієнтів більш доступними», – наголошує директор Всеукраїнської громадської організації «Аптечна професійна асоціація України» Володимир Руденко.

5Зокрема, під час Саміту В. Руденко представив Кодекс етичної діяльності аптечних закладів, розроблений Аптечною професійною асоціацією України задля встановлення загальних принципів професійної етики, морально-етичних правил, направлених на підняття стандартів діяльності аптек. Також було презентовано створення нової громадської спілки, яка об’єднає аптеки та аптечні мережі України: «АПАУ постійно розвивається, щоденно ми працюємо над впровадженням нових ініціатив. Зокрема, на вимоги часу ми створили нову організацію – громадську спілку «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» і розширили свою діяльність у двох напрямках: ВГО «АПАУ» об’єднає в собі провізорів і фармацевтів, а до складу ГС «АПАУ» будуть входити лише юридичні особи – аптеки і аптечні мережі. Це необхідний крок, який дозволить нам приділяти більш цільову увагу нашим членам, учасникам асоціації», – розповів директор ВГО «АПАУ».

«Аптечний саміт України – 2015» мав три основні сесії: «Регуляторна політика для аптечної справи в Україні», «Український аптечний ринок і фармдистрибуція 2015–2016» і «Аптечний маркетинг та інструменти розвитку аптечної справи». Розпочав Саміт голова правління ВГО «АПАУ» Ігор Червоненко.  За його словами, сьогодні Аптечна професійна асоціація України об’єднує більше 40 юридичний осіб з різних регіонів, більше 2300 аптечних закладів у 308 населених пунктах і більше 8500 співробітників. Учасники АПАУ займають 27,2% українського фармацевтичного товарообігу.

12На Аптечному саміті також виступили заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський і голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. «Я надзвичайно рада бачити своїх колег на такому професійному, якісному зібранні. Тому що вважаю, що така горизонтальна платформа для об’єднання людей за професійними інтересами, вона є тим базисом, на якому взагалі має розвиватися держава», – зауважила голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Організатором саміту виступила ВГО «Аптечна професійна асоціація України», співорганізатор заходу – компанія «УкрКомЕкспо», генеральний спонсор – компанія «Нобель Ілач Санаі Ве Тіджарет А.Ш.», аналітичний партнер – компанія «МОРІОН», генеральний інформаційний партнер – «Щотижневик АПТЕКА», інформаційний партнер – журнал «Рецепти аптечних продажів».