У Києві пройшла конференція найбільшого об’єднання аптечних мереж України ГС «АПАУ»

Першого березня в Києві відбулась конференція членів Громадської спілки «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» – найбільшого об’єднання аптек і аптечних мереж України.

Представники учасників АПАУ, які в своїй діяльності прагнуть підвищувати стандарти фармацевтичного ринку та якість надання послуг пацієнтам, зібрались разом задля обговорення подальших напрямків роботи Спілки, нових ініціатив і перспектив діяльності.

«Аптечна професійна асоціація України об’єднує найбільш професійні аптечні мережі нашої країни. Ми пишаємось, що вони є нашими членами. Фармацевтичний ринок сьогодні має багато проблем, на теренах України відкривається все більше аптек, і, на жаль, кількість не завжди переходить у якість. Констатуючи це, ми, при цьому, можемо твердо говорити, що аптеки, які є учасниками АПАУ, постійно працюють над підвищенням рівня надання фармацевтичних послуг», – говорить голова Правління Громадської спілки «АПАУ» Ігор Червоненко.

IMG_9174

Під час заходу було обрано склад Правління та Ревізійної комісії Громадської спілки «АПАУ», обговорено проект Ліцензійних умов та правки, що попередньо були внесені до нього за ініціативи Аптечної професійної асоціації України.

Учасники заходу обговорили існуючий дефіцит фахівців фармацевтичної галузі, а також звернули увагу на проблему продажу кодеїновмісних препаратів без рецепту, що існує в аптеках, які не дотримуються вимог законодавства та стандартів провадження аптечної практики.

Директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко поінформував учасників щодо проведеної АПАУ роботи у 2016 році. Крім того, В. Руденко повідомив, що було розроблено проект Кодексу етичної діяльності аптечних закладів, який встановлює загальні принципи професійної етики, морально-етичні стандарти та правила, які будуть використовуватись аптеками при організації своєї діяльності. Документ буде надіслано учасникам Спілки задля ознайомлення та подальшого обговорення.

Під час конференції голова Правління ГС «АПАУ» Ігор Червоненко вручив присутнім свідоцтва про членство у Спілці.

Довідково. Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» об’єднує юридичних осіб фармацевтичного ринку країни та є впливовою профільною громадською організацією.

Зазначимо, лише за минулий рік за участі АПАУ було скасовано ряд наказів, які негативно впливали на галузь, було внесено важливі правки до Постанови Кабміну № 240, а також було розширено перелік товарів, які мають право реалізовувати аптеки. Крім того, за сприяння Аптечної професійної асоціації України відновилась видача ліцензій аптекам, було попереджено зростання ставки ПДВ на лікарські засоби до 20%.

Кількість членів Громадської спілки зростає – це дозволяє АПАУ невпинно рухатись уперед і бути надійним партнером для кожного зі своїх учасників.

IMG_906сі2