Механізми забезпечення більшої доступності ліків обговорили в МОЗ

МОЗ-22.06-2Концепцію щодо перспектив та шляхів забезпечення населення якісними, ефективними та доступними лікарськими засобами представили на засіданні робочої групи з питань референтного ціноутворення, яке пройшло в Міністерстві охорони здоров’я України 22 червня. Участь у засіданні взяли співробітники міністерства, представники Аптечної професійної асоціації України (АПАУ) та інших профільних об’єднань.

Зокрема, у рамках програми збільшення доступності пропонується запровадити дієві заходи, що забезпечать відпуск рецептурних ліків виключно за умови наявності в пацієнта відповідного рецепту, повідомляють в Аптечній професійній асоціації України (АПАУ).

Під час наради акцентували, що першочерговими механізмами забезпечення доступності ліків залишаються впровадження спрощеної державної реєстрації ЛЗ з країн з жорсткою регуляторною юрисдикцією, запровадження оновленого Національного переліку основних лікарських засобів, а також системи реімбурсації основних лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ, за обраними медичними станами (серцево-судинні хвороби, цукровий діабет та інші).

За словами головуючого на засіданні заступника міністра ОЗ Романа Ілика, визначено також такі середньострокові механізми:

  1. Затвердження Національної політики щодо забезпечення лікарськими засобами на період до 2025 року.
  2. Затвердження автоматичного визнання, без додаткових документальних експертиз та процедур, сертифікатів Належної виробничої практики (GMP) країн PIC/S у рамках угоди АССА.
  3. Підготовка до запровадження системи реімбурсації ліків Національного переліку основних лікарських засобів з 2017 року у визначених категоріях захворювань, як частини системи національного медичного страхування.

Крім того, було запропоновано внести зміни до Постанови КМУ № 1303 від 17.08.1998 з метою запровадження ефективного відшкодування (реімбурсації) вартості ЛЗ в аптечному сегменті.

МОЗ-22.06-3