Директор АПАУ взяв участь у засіданні Комітету з питань ОЗ

Директор АПАУ Володимир Руденко взяв участь у черговому засіданні Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. Засідання відбулось під головуванням Ольги Богомолець учора, 06 липня.

Зокрема, на заході були розглянуті та підтримані такі законопроекти:

  • про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування (р. № 4784), поданий Президентом України.
  • про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку виробництва пристроїв, призначених для лікувально-профілактичних, військових та промислових цілей (р. № 4501), поданий народними депутатами України І.Єфремовою, Л.Денісовою, І.Котвіцьким.

Також під час засідання було заслухано інформацію в.о. міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського щодо стану поставок у регіони лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та медичних виробів, закуплених через спеціалізовані міжнародні організації за кошти Державного бюджету України 2015 року.

За результатами доповіді, член Комітету Ігор Шурма запропонував звернутись до НАБУ та інших уповноважених органів з офіційним зверненням від Комітету з питань охорони здоров’я щодо необхідності проведення розслідування та з’ясування причин зриву поставок зазначених вище лікарських засобів і притягнення до відповідальності попереднього керівництва МОЗ – зокрема, О. Квіташвілі, О. Павленко та І. Перегінця. Пропозиція була підтримана членами Комітету.

Крім того, було представлено звіт Міністерства охорони здоров’я України про стан виконання у 2010-2015 роках бюджетної програми «Лікування громадян України за кордоном».