У Держлікслужбі підтримали соціальну акцію АПАУ з протидії «аптечній наркоманії»

fd65b58c191a16929bbf4c09fd806e4eДержавна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками висловила підтримку соціальній ініціативі учасників Громадської спілки «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)», направленій на боротьбу з поширенням немедичного застосування кодеїновмісних препаратів.

25 серпня в Держлікслужбі відбулась робоча зустріч в.о голови відомства Ірини Суворової та директора АПАУ Володимира Руденка. Під час заходу директор Аптечної професійної асоціації повідомив, що безстрокова соціальна акція з протидії так званій «аптечній наркоманії» стартувала по всій Україні на початку серпня цього року. У рамках акції тисячі аптечних закладів розмістили наклейки із текстом «У цій аптеці не продають кодеїновмісні препарати без рецепту!».

WP_20160825_14_26_32_Pro

Зауважимо, проблема немедичного застосування комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, набула в Україні значних обсягів. За даними аналітичної компанії «SMD», у 2015 році продаж кодеїновмісних засобів у українських аптеках склав 14 172 033 упаковок. За результатами першого півріччя 2016 року, у грошах кодеїновмісні засоби знаходяться на першому місці по відпуску в Харківській області та на четвертому – у Запорізькій (згідно інформації компанії «Proxima Research»).

Учасники зустрічі акцентували увагу, що започаткований рух стане ефективним лише в разі приєднання до нього кожної аптеки України. «Ми запрошуємо кожен аптечний заклад, кожен аптечний пункт, кожного власника аптек, кожного фармацевта та провізора приєднатись до нашої ініціативи. Для цього потрібно виконати просте правило – відпускати кодеїновмісні препарати виключно за умови наявності у пацієнта рецепту», – зазначив Володимир Руденко.

Ірина Суворова висловила підтримку соціальній акції та відзначила, що саморегулювання діяльності аптечної спільноти у вирішенні проблеми немедичного застосування кодеїновмісних препаратів – це свідчення зростаючої соціальної відповідальності керівництва аптек і їх власників. Сьогодні слід вітати всі аптеки, що виявлятимуть бажання приєднатись до цієї важливої ініціативи, підкреслила Ірина Суворова.

Також зазначимо, що в рамках акції АПАУ була налагоджена співпраця з міжнародною спільнотою допомоги наркозалежним «Анонімні наркомани». Організація має 60-річний стаж ефективної допомоги людям із залежністю та надає свою допомогу безоплатно.

0-02-01-969684f17f138c71788c4b943413d175cabb9063deb38ca072743ec0094b1302_full (2)

Автори ініціативи – громадськість і учасники роздрібного сегменту фармації  – усвідомлюють, що вирішення питання немедичного застосування кодеїновмісних препаратів полягає у площині нормативно-правового регулювання. Тому будуть виступати з ініціативою про внесення змін до чинного законодавства – АПАУ вже готує відповідні пропозиції.

Нагадаємо, 8 серпня в Україні стартувала соціальна акція проти поширення “аптечної наркоманії”. Читати докладніше