АПАУ звернулася до розпорядників бюджетних коштів з вимогою не блокувати програму «Доступні ліки»

У зв’язку з тим, що  розпорядники  бюджетних коштів з ряду областей блокують підписання договорів та відшкодування  витрат аптекам, які приймають участь у програмі «Доступні ліки», АПАУ, з метою налагодження ситуації, що склалася, підготувала відповідне звернення.

Адже такий прикрий хід справ блокує роботу аптек та створює прецеденти, через які аптечні заклади змушені будуть припинити свою діяльність в рамках Програми.

РОЗПОРЯДНИКАМ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
ВСІХ ОБЛАСТЕЙ ПО ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»
КОПІЯ: ПРЕМ`ЄР -МІНІСТРУ  УКРАЇНИ
ГРОЙСМАНУ В.
В.О. МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я
СУПРУН У.
 РАЙОННИМ ДЕРЖАВНИМ АДМІНІСТРАЦІЯМ ВСІХ  ОБЛАСТЕЙ

 ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановні розпорядники бюджетних коштів по програмі «Доступні ліки», шановні представники органів державної влади! З 01 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Її успішність залежить від всіх учасників – лікарів, аптек, дистриб’юторів, виробників і, звичайно, від розпорядників коштів.

Не дивлячись на негативний досвід попередньої програми реімбурсації по гіпертонії та неоплачені борги аптечним закладам, наразі, програма набирає обертів, все більше аптек долучається до участі в ній.

У свою чергу, на місцях виникає багато непорозумінь щодо не виконання лікувальними закладами вимог законодавств та обмежень ними прав аптек щодо участі у програмі.

З цієї причини, просимо розпорядників коштів Київської, Закарпатської, Волинської та інших областей, припинити блокування підписання договорів на відшкодування витрат з аптеками. Всі суб’єкти господарювання мають рівні права. Відповіді та пояснення «ми працюємо з комунальними закладами», «у нас розподілені вже всі кошти», «ми не знаємо ваших аптек» та інші є незаконними та не відповідають меті впровадженої програми.

В разі бажання аптечної мережі приймати участь всією кількістю аптек, просимо не відмовляти в цьому, обираючи тільки окремі заклади, обмежуючи доступність пацієнтів. Такі дії змушують людей витрачати більше часу на пошук аптек. Штучне зменшення аптек-учасників призводить до великих черг та невдоволення пацієнтів.

Просимо припинити затримку оплати аптекам коштів за відпущені лікарські засоби та повертати їх в повному обсязі, згідно поданих звітів.

Такі дії спонукають аптечні заклади, що не уклали договори, і в подальшому не брати участь в програми «Доступні ліки». Звертаємо увагу, що аптеки, перед якими є заборгованість у розпорядників коштів, мають право призупинити відпуск ліків. А це позначиться виключно на забезпеченні пацієнтів медикаментами.

З метою вирішення вищезазначених питань, просимо розпорядників коштів у найкоротші строки розрахуватись з аптеками та підписати всі договори, які надійшли. Інформація щодо порушень виконання програми «Доступні ліки» буде опрацьовуватись ГС «АПАУ» та оперативно надаватись до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України.