Набрав чинності закон про скасування печаток на офіційних документах

Сьогодні, 19 липня, набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями».

Документ удосконалює державне регулювання використання печаток у господарській діяльності.

Зокрема, із законодавства виключаються вимога про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та можливість визнання документа (угоди) недійсним (неукладеним, нездійсненим) у зв’язку з відсутністю відбитка печатки.

Крім того, виключається необхідність використання печаток у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Варто також зазначити, що документом встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

За словами юриста Аптечної професійної асоціації України (АПАУ) Наталії Петрівської, з метою впорядкування ведення аптечної діяльності за новими правилами необхідним є внесення змін в нормативно-правові акти, що регулюють фармацевтичну діяльність, а саме постанови КМУ та накази МОЗ.  Наразі АПАУ аналізує законодавчі акти, що регулюють аптечну діяльність та при необхідності надасть свої пропозиції щодо змін у відповідні державні органи.