Про зміни до Національного переліку основних лікарських засобів

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 547, якою вносяться зміни до   постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Таким чином, лікарські засоби, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого цією постановою,  з 1 вересня 2017 р. підлягають закупівлі закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів.

Обсяги потреби в закупівлі лікарських засобів визначаються за видами медичної допомоги в порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я.

З 1 січня 2018 р. за умови задоволення в повному обсязі потреби в лікарських засобах, зареєстрованих в Україні в установленому законом порядку та включених до Національного переліку, затвердженого цією постановою, замовники можуть закуповувати лікарські засоби, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Національного переліку. При цьому перевага надається лікарським засобам, включеним до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Процедури закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів України, розпочаті замовниками до 1 вересня 2017 р., завершуються відповідно до порядку та вимог, що діяли до зазначеної дати тощо.