Вченим вдалося повернути спогади мишам з хворобою Альцгеймера

Дослідники довели, що спогади залишаються в мозку, ураженому захворюванням

Вченим з Університету Колумбії вдалося повернути мишам, які страждають від хвороби Альцгеймера, спогади, які були втрачені через захворювання, повідомляє Huffington Post.

Як підкреслює видання, це означає, що при хворобі Альцгеймера спогади не видаляються з мозку, а залишаються в ньому в “закритому” стані.

Причиною хвороби Альцгеймера є амілоїдні бляшки і тау-зв’язки, які порушують роботу нейронів, заважають їм правильно функціонувати і проводити сигнали. Дослідники припустили, що спогади зберігаються в ураженому мозку, але блокуються в результаті розвитку хвороби.

У ході дослідження вчені спостерігали за мишами, 50% з яких були здорові, а 50% – страждали від хвороби Альцгеймера. Спостереження показали, що у здорових мишей при виклику спогадів діяли ті ж нейрони, що і при запам’ятовуванні, у хворих же мишей ці клітини могли відрізнятися. Це означає, що миші, які страждали від хвороби Альцгеймера, отримували помилкові спогади.

Викликати правильну реакцію у хворих мишей дослідники змогли за допомогою оптогенетики. Для цього в клітини мозку гризунів за допомогою генної інженерії були впроваджені опсини — світлочутливі рецептори. Клітини, що “зберігають” необхідні спогади, стимулювали лазером.

У результаті було встановлено, що хвороба Альцгеймера не видаляє спогади безповоротно і їх можна повернути.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.
Джерело: dt.ua