МОЗ запрошує до обговорення проекту постанови

З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості Міністерство охорони здоров’я України на своєму офіційному сайті пропонує для публічного обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 та від 17 серпня 1998 р. № 1303» (далі — Проект постанови).

Метою Проекту постанови є:

1) відстрочення до 1 січня 2018 р. обов’язкової вимоги щодо здійснення закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні в установленому законом порядку та включених до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333.

До 1 січня 2018 р. заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, можуть закуповувати лікарські засоби, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Державного реєстру лікарських засобів України.

2) введення в дію з 1 січня 2018 року вимоги щодо першочергового обов’язкового задоволення повної (100%) потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, для можливості здійснення закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні і не включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

3) здійснення до 1 січня 2018 р. закладами і установами охорони здоров’я безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Державного реєстру лікарських засобів України (в тому числі і тих препаратів, що не включені до Національного переліку основних лікарських засобів).

Введення вимоги, що з 1 січня 2018 року безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів. За умови задоволення в повному обсязі потреби у закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні в установленому законом порядку та включених до зазначеного Національного переліку, безоплатно і на пільгових умовах можуть відпускатись лікарські засоби, що зареєстровані в Україні та не включені до Національного переліку.

Докладніше: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20170810_0.html