Американські біологи створили ліки від деяких видів паралічу

Вчені створили своєрідний білковий коктейль, який допомагає організму відновитися після травм спинного мозку.

Представники Гарвардської медичної школи США вже провели випробування препарату на мишах, повідомляє iNews .

Після ін’єкцій білкового препарату в головний мозок мишей, у цих тварин помітили часткове відновлення рухливості кінцівок, а також поліпшення дрібної моторики. Виявилося, що нейрони спинного або головного мозку можна змусити формувати нові зв’язки, якщо “включити” гени IGF1 і OPN, що відповідають за виробництво кількох білків.

“Вперше у нас є лікування, яке дозволяє відновити функції організму після пошкодження спинного мозку або інсульту”, – розповідає Чжиган Хе з Гарвардського університету в США.

Відзначається, що приблизно через три місяці після початку лікування миші не тільки почали здійснювати рефлекторні рухи, а й усвідомлено контролювати рух своїх лап на тій стороні тіла, яка була паралізована в результаті дій вчених.

Результати дослідження вже опубліковані в профільному науковому журналі, проте вчені визнають, що поки не до кінця розуміють механізм, завдяки якому діє їх препарат. Відомо лише, що комбінація білків в нових ліках прискорює ріст відростків нервових клітин, які називаються аксонами.

Джерело: НВ