Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я не підтримано урядову концепцію медичних закупівель

У вівторок,  5 вересня, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, участь в якому взяв і директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

На повістку денну були винесені питання щодо Плану роботи Комітету з вересня і до кінця поточного року,  а також про пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної ради України восьмого скликання, схвалення КМУ Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів  та медичних виробів  (Розпорядження Кабінету міністрів України від 23.08.2017р. № 582-р), стан підготовки проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині (реєстр. №2386а – 1)  до другого читання.

Крім того, на засіданні розглядалися звернення народних депутатів України – членів комітету  та направлення від Комітету  запитів до Міністерства охорони здоров’я України щодо надання інформації з порушених під час засідання питань.

До того ж, було прийнято рішення про те, що Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я не підтримує ухвалену урядом Концепцію реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів та просить уряд переглянути цей документ.

“Комітет охорони здоров’я не підтримує концепцію (концепцію  реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів – ред.), запропоновану Урядом, вважає що міністерство охорони здоров’я повинно бути позбавлене закупівельних функцій і переглянути дану концепцію”, – зазначила Ольга Богомолець.

При тому вона уточнила, що від імені Комітету на ім’я прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана буде направлено листа, в якому буде висловлена незгода із ухваленою урядом концепцією.