Грип атакує раніше. Як уберегтися і скільки коштує вакцина (відео)

У переліку не рекомендованих ліків, в першу чергу для дітей, опинилися: антибіотики, інтерферони, антигістаміни, сиропи від кашлю, імуномодулятори та ще кілька позицій.

В числі експертів, які прокоментували ситуацію, й директор АПАУ, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.

Багато-хто з лікарів вважає, міністерство давно повинно було видати такі рекомендації. Наприклад, людський організм до антибіотиків звикає дуже швидко і при ускладеннях, вони просто не допоможуть.

А якщо переплутати вірусну інфекцію з бактеріальною, то  можуть суттєво і нашкодити. Інтерферон, антигістаміни та імуномодулятори  не рекомендовані  через велику кількість побічних ефектів. Але багато і таких лікарів, хто вважає, що МОЗ помилився з рекомендаціями.

Чим же тоді лікуватися?

Маємо лише 2 препарати, які мають доведену ефективність проти грипу це оселтомівір та зонамівір. А от голова аптечної асоціації каже, маємо. І навіть вітчизняного виробництва.

В Україні виникла просто парадоксальна ситуація. МОЗ не рекомендує препарати, на які самі вони дають дозвіл, щоб вони продавалися  в Україні.

Перший – озельтамівір, це назва діючої речовини. Торгова ж – Таміфлю. 10 таблеток коштують 500 грн, порошок дитячий суспензія – коло 800 грн. Для багатьох – це  космічна ціна. Але щоб придбати, треба ще й рецепт. Без нього ніяк.

Але більш цікавий другий препарат, продається в інтернеті,  його ціна там 1350 грн – це як пенсія по інвалідності і його треба чекати 10 днів.

МОЗ  не рекомендує для лікарів – майже те ж саме, що і заборонено. То ж, що ж виходить, лікарі перестали виписувати препарати з переліку міністерства?

Якщо ж вірус, ще вас не підкосив, лікарі радять єдиний надійний спосіб – вакцинацію, всі інші засоби допоміжні, і вони не захищають.

Але чи є вакцини? За даними, десь біля мільйона доз завезено. Та у відсоткому співвідношенні на 42 мільйона українців – це мізерна кількість. Мільйон доз на всіх не вистачить.

Найвдаліший період вакцинування – до кінця листопада.Його потрібно застосовувати зараз, тому що через деякий час коли починається вірусна інфекція, буде запізно, вона не дасть відповідного ефекту, організм повинен виробити певний імунітет.

Вакцинація проти грипу – за власний рахунок українців обійдеться в середньому у 200 грн.

Але тих, хто зважився зробити щеплення проти грипу, не так вже й багато. Дехто просто боїться.

Але що ж прогнозують цієї зими? Епідемії грипу Україну не оминуть. Віруси Мічіган, Гонконг і Брісбен вже на підступах. Їх назви – за місцем, де вперше було зафіксовано.

Новий для України Мічіган, і наше населення ще не встигло набрати того імунітету захисного який їх буде захищати від захворювання. Так звані хвилі захворювання в Центрі грипу прогнозують розпочнуться набагато раніше ніж зазвичай.

Найбільше традиційно хворітимуть у мегаполісах з великою щільністю населення. А от епідемія небезпечного свинячого грипу скоріше за все омине Україну.

До слова, МОЗ прогнозує на 14% зростання кількості хворих грипом, порівняно з минулим роком.

Джерело: fakty.ictv.ua