МОЗ України опублікувало проект Постанови, якою вносяться зміни до нормативних актів, що регулюють та визначають умови державної програми «Доступні ліки»

Даний документ передбачає:

Розширення переліку нозологій. Додатково програма буде охоплювати хронічні захворювання шлунка та дванадцяти пальної кишки (МНН: Амоксицилін (Amoxicillin), Кларитроміцин (Clarithromycin), Метронідазол (Metronidazole), Омепразол (Omeprazole), Ранітидин (Ranitidine) ), депресії та депресивний синдром (МНН: Амітриптилін (Amitriptyline), Флуоксетин (Fluoxetine)), профілактика та лікування анемій в першому триместрі вагітності (МНН: Заліза сіль (Ferrous salt), Фолієва кислота (Folic acid) ).

Аптекам надана можливість подачі звітів розпорядникам в електронній формі.

У постанові визначається, що ціни в Реєстрі є фіксованими. Тобто, ціна в аптеці не може відрізнятись від тієї, що зазначена в Реєстрі.

Дозволяється аптекам та їх структурним підрозділам протягом 30 календарних днів завершити реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, закуплених до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру за цінами та процедурами відповідно до порядку та вимог, що діяли до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру.

На виробників, які подають заявки на включення їх препарату до Реєстру, покладено обов’язок подачі до МОЗ інформації щодо обсягів виробництва та/або постачання упаковок лікарського засобі на період дії Реєстру до моменту його наступного оновлення.

Варто зазначити, що в даному проекті, в більшості, враховані пропозиції, які надавались АПАУ до КМУ та МОЗ України. Залишається відкритим питанням щодо програми по відшкодуванню вартості препаратів інсуліну.