Вчені виявили несподівані ліки від хвороби Альцгеймера

Вчені заявили про те, що ліки від діабету, які впливають на три гени росту, виявилося надзвичайно ефективними в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Висновки дослідників опубліковані в журналі Brain Research.

Хвороба Альцгеймера утворюється через накопичення в мозку білка бета-амілоїду. Він утворюється з обрізків білка APP, який бере участь у процесах лагодження пошкоджених нейронів і формуванні зв’язків між ними. Порушення в переробці молекул цього білка призводять до появи бляшок бета-амілоїду і знищення нервових клітин.

Дослідники помітили, що літні люди, які страждають від інсулінової несприйнятливості, набагато частіше стають жертвами старечого недоумства. Це спостереження змусило британських біологів припустити, що ліки, які ефективно пригнічують розвиток діабету другого типу, можуть настільки ж істотно впливати на роботу мозку при хворобі Альцгеймера.

Вони перевірили цю теорію за допомогою поки безіменного препарату від діабету, створеного у 2015 році групою експертів з Німеччини і Канади. Ця речовина, яку її творці називають просто “триагоніст”, впливає на три гени росту в клітинах і змушує їх активніше реагувати на молекули інсуліну.

Дослідники додавали ліки в їжу мишей, в ДНК яких пересадили пошкоджену версію людського гена APP. Як показали спостереження, гризуни не тільки рідше страждали від діабету, але і мали менше проблем з пам’яттю. Приміром, вони набагато краще запам’ятовували, де вихід з лабіринту, в який їх періодично поміщали вчені: приблизно через тиждень вони досягали його в два рази швидше, ніж їхні родичі, які одержували корм без “триагоніста”. Причиною цього стало те, що мозок мишей майже повністю очистився від бляшок бета-амілоїду — їх було приблизно в чотири рази менше, ніж в інших гризунів, хворих на діабет, і всього в два-три рази більше, ніж у здорових.

За словами вчених, це дозволяє стверджувати, що препарат є найбільш ефективним ліками від хвороби Альцгеймера, створеними за останні 15 років.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

Джерело: dt.ua