Про внесення змін до Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів

На сайті МОЗ винесено на громадське обговорення Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів».

Його розроблено відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), з метою підвищення доступності надання домедичної допомоги наркозалежним та запобігання їх смертності при передозуванні опіатами.

За даними ВООЗ у світі від передозування опіоїдами щорічно помирає близько 69 000 осіб. Серед осіб, які приймають наркотики, передозування являється другою найбільш розповсюдженою причиною смерті після ВІЛ/СНІДу. Зокрема, смерть наркозалежної особи від передозування настає у зв’язку з несвоєчасним наданням домедичної допомоги.

Метою проекту наказу є підвищення доступності препарату налоксон шляхом відпуску його з аптечних закладів без рецепта в кількості 2 мг.

Шляхами досягнення мети є прийняття проекту наказу.