Про ринки фармацевтики у звіті АМКУ за 2017 рік

Розпорядженням Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) від 28.02.2018 р. № 5–рп затверджено звіт діяльності органу за 2017 р.

Один із розділів звіту присвячений ринкам фармацевтики (ст. 75 – 93).

Зокрема, подано аналіз особливостей функціонування фармацевтичних ринків в Україні та питань реформування, рекомендації щодо адвокатування конкуренції, ефективного та дієвого розвитку конкуренції на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами, для підвищення доступності лікарських засобів для населення.

Також у звіті озвучено позицію АМКУ щодо визначення ринку, пацієнтів, стимулювання продажу, звітування між виробником та дистриб’ютором тощо.

Пріоритетною є робота в плані антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування на регіональних ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

“Наше завдання – постійно тримати руку на пульсі змін та надавати свої пропозиції, оскільки ми бачимо вплив і наслідки дій чи бездіяльності органів державної влади на загальну ситуацію на ринку фармацевтики”, – зазначає  Світлана Панаіотіді, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України.