З 2019 року в Україні заборонять 4 препарати для проведення МРТ

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками з 2019 року забороняє реалізацію та застосування чотирьох розчинів для ін’єкцій, які використовують для проведення магнітно-резонансної томографії.

Про це зазначено в реєстрі документів щодо якості лікарських засобів. “Держлікслужба наказом МОЗ України від 20.03.2018 року № 509 “Про заборону застосування та обмеження застосування лікарських засобів – гадолінійвмісних контрастних засобів на території України” (стосовно заборони застосування на території України лікарських засобів, що є неспецифічними лінійними гадолінійвмісними контрастними засобами, шляхом припинення дії реєстраційних посвідчень) забороняє реалізацію та застосування чотирьох розчинів лікарських засобів”.

Розчини для ін’єкцій “Магневіст”, “Магнілек”, “Омніскан” та “Томовіст”, які використовуються для діагностики виключно шляхом внутрішньовенного введення для магнітно-резонансної томографії головного та спинного мозку, будуть заборонені в Україні з 1 січня 2019 року.

 

Джерело: expres.ua