Щодо безоплатного і пільгового відпуску лікарських засобів

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303».

Проект постанови розроблено за ініціативою МОЗ України з метою раціонального використання бюджетних коштів на забезпечення пацієнтів необхідними ліками та усунення множинності рішень щодо безоплатного і пільгового відпуску лікарських засобів під час амбулаторного лікування пацієнтів.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань від 17 серпня 1998 р. № 1303» (далі – постанова КМУ № 1303) до Переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно, затвердженого цією постановою, входять зокрема цукровий діабет (II типу) та бронхіальна астма.

За відповідними нозологіями пацієнти також отримують лікарські засоби в рамках Урядової програми «Доступні ліки». Кошти на отримання пацієнтами препаратів відповідно до постанови КМУ № 1303 та за програмою «Доступні ліки» здійснюється за двома окремими субвенціями.

Тобто наразі один і той самий препарат пацієнт може отримати в рамках програми «Доступні ліки», так і відповідно до постанови КМУ № 1303.

Прийняття проекту постанови передбачає внести уточнення до постанови КМУ № 1303, що лікарські засоби, які підлягають відшкодуванню і включені до відповідного Реєстру препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню (станом на 23.07.2018 Реєстр містить 261 торгову назву препаратів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму) не відпускаються в рамках постанови КМУ № 1303, а відпускаються в рамках програми «Доступні ліки». Ця норма буде поширюватись на препарати включені до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Докладніше: moz.gov.ua