Е-рецепт значно спростить життя пацієнту

Ініціатива МОЗ щодо впровадження е-рецептів в Україні значно спростить життя пацієнтів, усунувши проблему відсутності прямої комунікації між лікарями та провізорами.

«Е-рецепт – не просто новація чи цифрова технологія, а, в першу чергу, необхідний інструмент взаємодії, який дозволить збільшити ефективність забезпечення українців потрібними їм ліками. Від такої реформи, без перебільшення, виграють усі. Лікар зможе приймати рішення на підставі повної інформації з електронної картки пацієнта. Для аптеки – це шлях швидкого обміну інформацією, що, у свою чергу, дозволить прискорити процес замовлення та оплати потрібних препаратів », – вважає директор Аптечної професійної асоціації України, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.

За його словами АПАУ вітає ініціативу МОЗ в питанні впровадження системи е-рецептів, та зі свого боку готова всіляко цьому сприяти.

«Ми згодні надати будь-яку посильну підтримку, провести переговори з
аптечними установами, їх власниками з питань збору необхідних статистичних даних, зокрема, щодо моніторингу відпуску ліків і не тільки», – зазначив він.

Нагадаємо, в липні проект SAFEMed провів серію семінарів щодо підвищення ефективності доступу до лікарських засобів в Україні для фахівців МОЗ, НСЗУ і ДП “Електронне здоров’я”. В рамках семінарів, були презентовані всі можливі функціональні рішення, що можна буде інтегрувати в систему електронного здоров’я за допомогою електронного рецепту.