З аптек можуть зникнути крапельниці та шприци

Аптечна професійна асоціація України стурбована тим, що в разі прийняття законопроекту № 8591 «Про внесення змін до закону України “Про лікарські засоби” щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами» народні обранці залишать населення країни не тільки без аптек (кількість, яких суттєво планують скоротити), а й без товарів практично першої необхідності.

Адже  у зв’язку з існуванням в проекті закону норми, яка забороняє аптекам, окрім продажу лікарських засобів (за виключенням виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки та діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів), займатись будь-якої іншою діяльністю, аптеки не зможуть реалізовувати шприци, крапельниці, вату, марлю, пластир, стерильні рукавички та іншу продукцію, що використовується в медичних цілях.

Також люди не зможуть придбати в аптечних закладах біологічно активні добавки, дитяче харчування, памперси, лікувальну косметику тощо.

Пацієнти будуть вимушені лікарські засоби, наприклад ампули, купувати в аптеках, а от шприци для ін’єкцій шукати в інших торгових точках. І це при тому, що багато мед виробів потребують спеціальних умов зберігання. А чи будуть дотримуватися необхідних норм неспеціалізовані торгові заклади? Питання залишається відкритим.

До речі, згідно з інформацією аналітичної компанії SMD, загальна кількість супутніх товарів, що продаються в аптеках, складає до 30%  від загальної кількості всієї продукції, що реалізується через аптечні заклади.