Представники аптечних мереж озвучили свою заяву щодо законопроекту №8591 (фото, відео)

5 листопада в «Укрінформі» відбулася прес-конференція на тему: «Заяви експертів щодо  законопроекту  №8591 «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами», яку організувала і провела ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» за участі представників аптечних мереж.

Висловили своє бачення щодо законопроекту та  відповіли на запитання ЗМІ: Ігор Червоненко – голова правління ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» і «ТОВ Фармастор»; Володимир Руденко – директор Аптечної професійної асоціації України; Сергій Данієлян – співвласник ПФ «Гамма – 55»; Ігор Пустовіт – співвласник компанії «Сіріус»; Олександр Федечко – власник компанії «Подорожник»; Андрій Ахтирський – співвласник компанії АНЦ.

Один з головних меседжів, який озвучено спікерами в ході прес-конференції, це те, що законопроект №8591 – пряме порушення Конституції України і ряду важливих нормативних актів. До того ж, треба розуміти, що вразі прийняття законопроекту, населені пункти залишаться без аптек, а то й без лікарських засобів взагалі, велика кількість фахівців залишаться без роботи, а Україна, в разі їх міграції на роботу за кордон, – без кваліфікованих спеціалістів в аптечній справі. Корупційна складова набере ваги, адже не зрозуміло хто і як вирішуватиме, яку аптеку лишити, а яку закрити. Здорожчання ліків  і припинення діяльності державних програм відчутно вдарить по кишені пересічного українця. І це тільки частина ризиків.

Учасники прес-конференції звернули увагу, що ініціатива з укладання маркетингових договорів виходить саме від виробників лікарських засобів та використовується ними ж у власній конкурентній боротьбі. Однак, у зв’язку з озвученням окремими представниками необ’єктивної інформації щодо умов укладення зазначених договорів, розуміючи соціальну значущість та соціальну відповідальність аптечного бізнесу, учасники заявили про відмову аптечних мереж, представники яких взяли участь у прес-конференції, з 01.01.2019 від укладення будь-яких маркетингових договорів та отримання будь-яких доходів від виробників лікарських засобів за надання маркетингових послуг.

Дана декларація є відкритою для підписання іншими учасниками аптечного рітейлу, представниками аптек та аптечних мереж.

Також власники аптек, що взяли участь в прес-конференції, заявили про готовність сісти за стіл переговорів з ініціаторами законопроекту № 8591, аби обговорити назрілу ситуацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото, відео: Укрінформ