1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

За даними Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч – досі не знають про свою хворобу. Дізнатись свій статус і за потреби вчасно розпочати лікування дуже просто: безкоштовні швидкі тести на ВІЛ є в усіх регіонах України, їх можна пройти у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

На своїй сторінці у фейсбуці Уляна Супрун написала: “Щороку 1 грудня в усьому світі проходять заходи до Дня боротьби зі СНІДом.

Сьогодні ми як ніколи близько, щоб подолати одну з найжахливіших епідемій за часів існування людства. СНІД більше не входить в десятку провідних причин смертності. Але досі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей на планеті. Далеко не кожен з них знає про свій статус.

На жаль, в Україні більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний. Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування.

Зараз в Україні немає проблем з лікуванням — ми першими у Східній Європі переходимо на 100% забезпеченість ліками. Тобто кожен ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безоплатно! У подоланні хвороби найважливіше — виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

Якщо ви ще не перевіряли себе — час дорослішати. Завітайте до найближчого пункту тестування та зробіть тест. Це швидко (15 хвилин), безоплатно та конфіденційно! Адреси з місцями для тестування на ВІЛ в Україні можна знайти на сайті AHF Ukrainehttps://freehivtest.org.ua/uk/locations-uk/

Швидкий тест на ВІЛ можна пройти і в сімейного лікаря, в кожному закладі охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. У наступному році в країну буде завезено більше мільйону високоякісних (точність 99%) тестів як за державні кошти, так за фінансування міжнародних донорів.

Якщо ви сумніваєтеся щодо необхідності тестування, рекомендую пройти онлайн-тест від «100% життя» – Мережа ЛЖВ, який виявить ризики інфікування й порадить пройти реальне тестування на ВІЛ у разі необхідності. Для цього необхідно завантажити мобільний додаток HIV Test.

Не будь дитиною — пройди тест на ВІЛ!”.