Продаж ліків тільки з видачею фіскального чеку

На сайті ВРУ опубліковано ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19, відповідно до якого з 01 січня 2019 року всі суб’єкти господарювання, що займаються роздрібною реалізацією лікарських засобів та медичних виробів, в тому числі фізичні особи – підприємці, зобов’язані використовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій).

Зазначені нововведення впроваджуються шляхом внесення змін до ст. 296 10 Податкового кодексу України та виключення з переліку платників єдиного податку, що можуть не використовувати РРО,  суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Відповідні зміни вносяться і до ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Також вносяться зміни до ЗУ «Про захист прав споживачів», зокрема ст.8 (Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості) доповнюється наступним положенням: «Вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Закон набуде чинності з 1 січня 2019 року.