Всі аптеки мають використовувати касові апарати – Олександр Саєнко

Важливо, що з 1 січня 2019 року всі аптеки мають використовувати касові апарати, а громадяни, відповідно, отримали право вимагати повернення грошової суми чи заміни товару у разі його неналежної якості. Це потужний крок у боротьбі з фальсифікатом та зловживаннями на ринку. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Він також проінформував, що за дорученням Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана, обговорили з заступником Міністра охорони здоров’я Романом Іликом  наступні кроки реформи ринку лікарських засобів.

Серед розглянутих під час зустрічі питань – пілотний проект з маркування ліків QR-кодами, вдосконалення та розширення урядовоі програми «Доступні ліки» тощо.

Нагадуємо, що відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» ( http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19), з 1 січня 2019 року всі суб’єкти господарювання, що займаються роздрібною реалізацією лікарських засобів та медичних виробів, в тому числі фізичні особи – підприємці, зобов’язані використовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій).