У ЄС удосконалено засоби захисту лікарських засобів

З 11 лютого 2019 року на території країн Європейського Союзу починають діяти нові правила перевірки лікарських засобів на предмет їх захисту від підробки, які будуть реалізовуватись і застосовуватися у всіх закладах охорони здоров’я, а також у фармацевтичній промисловості, повідомляє Держлікслужба за інформацією ema.europa.eu.

Зокрема, віднині представники фармацевтичної промисловості будуть зобов’язані супроводжувати кожну упаковку лікарського засобу обов’язковим індивідуальним штрих-кодом і засобами, які застерігають від несанкціонованого відкриття та підробок. Всі аптеки, в тому числі ті, які реалізують лікарські засоби, будуть обов’язково перевіряти достовірність цих препаратів та щодо можливої фальсифікації перед їх розповсюдженням/реалізацією.

Лікарські засоби, які були вироблені до 9 лютого 2019 року без необхідних засобів захисту від неправомірного відкриття або підробки, залишаться на ринку до закінчення терміну їх придатності. Але і в цьому випадку встановлюється персональна відповідальність уповноважених осіб в аптеках і в лікарнях на предмет перевірки таких лікарських засобів, зокрема, щодо виробництва лікарських засобів і їх постачання.