Відбулася конференція ГС «АПАУ» та «круглий стіл» за участю представників НСЗУ та Держлікслужби

14 лютого у Києві відбулася щорічна конференція ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)», яку відкрив голова правління громадської спілки Ігор Червоненко.

Розпочався захід «круглим столом» за участю представників НСЗУ та Держлікслужби.

Радник міністра охорони здоров’я України Олександр Жигінас зупинився на питаннях  програми «Доступні ліки» та впровадження електронного рецепту у 2019 році.

Він, зокрема, наголосив на тому, що тепер субвенцію в регіони, фрагментованість бюджету замінить єдиний пул коштів, паперовий рецепт – електронний рецепт, велику кількість договорів – один договір. Обсяг самої програми та інші правила практично не змінюються.

Щодо електронного підпису, то він потрібен керівнику, уповноваженій особі, фармацевтичним працівникам. І без нього працювати далі буде неможливо, хочеться цього кому чи ні. Також Олександр Жигінас покроково пояснив про підключення суб’єктів господарювання до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та відповів на питання учасників зібрання.

Багато запитань прозвучало і на адресу першого заступника голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Владислава Цілини. Адже тема його виступу стосувалася порядку проведення планових та позапланових перевірок у 2019 році, інформації щодо затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності в сфері обігу лікарських засобів та уніфікованих актів перевірки, вимог регуляторного органу при видачі ліцензій аптекам після набуття чинності нових норм ДБН.

У свою чергу, члени ГС АПАУ, а це  – професіонали аптечного сектору, запевнили, що вони готові до співпраці з державними органами, але ця співпраця має бути обопільною.

У ході самої конференції обговорили роботу правління АПАУ та її дирекції.

Зі звітами про діяльність правління ГС АПАУ виступили голова правління Ігор Червоненко та директор спілки Володимир Руденко, серед позитивних моментів відмітивши – проведення Аптечного саміту України – 2018, розвиток співпраці з органами влади, вирішення ряду назрілих питань у аптечній сфері.

Конференція прийняла основні напрямки роботи ГС АПАУ на найближчий рік, серед яких: участь у законотворчій діяльності з питань ліцензування, ціноутворення, регуляторної діяльності, податкового і антимонопольного законодавства; впровадження ініціатив АПАУ шляхом внесення зміг до чинного законодавства та нових законопроектів тощо.