Споживання опіоїдних анальгетиків в Україні. 2011 – 2016 роки

Доступ до адекватного знеболення є невід’ємним правом людини. Помірний та сильний больові синдроми часто є типовими симптомами онкологічної хвороби та інших важких захворювань. Невиліковний біль вкрай сильно дошкуляє пацієнтові й зводить якість його життя майже до нуля. Біль слід лікувати згідно з визнаними практиками, міжнародними рекомендаціями, розробленими на принципах доказової медицини у пацієнтів усіх вікових категорій, не зважаючи на місце їх перебування. В Україні, наразі, доступні всі сучасні лікарські засоби, які застосовують для лікування хронічного болю.

Для розгляду питання належного виконання Україною взятих на себе в цьому напрямку міжнародних зобов’язань громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» (далі — ГО) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках одного з власних проектів протягом 2016–2018 рр. провела дослідження споживання опіоїдних анальгетиків в Україні. Звіт адресований широкому колу осіб та має практичну цінність для поліпшення стану паліативної допомоги і підвищення доступності адекватного знеболення.

Більше інформації щодо цього за посиланнням: http://www.irf.ua/knowledgebase/publications/spozhivannya_opioidnikh_analgetikiv_v_ukraini_2011_2016_roki/