Оприлюднено доопрацьований законопроект щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби

Міністерством охорони здоров’я України для громадського обговорення пропонується доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про референтне ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти».

Проектом постанови передбачено, що з 01 липня 2019 року буде запроваджене державне регулювання цін на деякі МНН лікарських засобів, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, які будуть закуповуватись за бюджетні кошти. На такі МНН лікарських засобів, які будуть закуповуватись за бюджетні кошти, буде встановлена гранична оптово-відпускна ціна. Ті препарати, вартість яких буде перевищувати граничні оптово-відпускні ціни, встановлені МОЗ, не будуть закуповуватись за рахунок держави.

Проект порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на відповідні лікарські засоби, на які будуть встановлено граничні оптово-відпускні ціни, найближчим часом буде розміщено на сайті МОЗ для громадського обговорення.

Разом з тим, проектом постанови пропонується встановити регресивні націнки на препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів у залежності від суми вартості таких препаратів.

Ціни на лікарські засоби, на які відповідно до вимог цього проекту постанови будуть затведжені граничні оптово-відпускні ціни, не підлягатимуть декларуванню та внесенню до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, який ведеться згідно вимог постанови КМУ від 2 липня 2014 р. № 240 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби».