Законопроекти № 8591 та № 10211 розглянуто Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я

28 травня відулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Участь у ньому взяли представники ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)».

Серед запланованих до розгляду були й законопроекти про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами (р. № 8591 доопрацьований, повторний розгляд) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективної конкуренції та гарантування прав пацієнтів у сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами (р. № 10211).

Варто зауважити, що перед повторним розглядом законопроекту № 8591, члени Комітету мали б проголосувати за скасування попередньо прийнятого рішення, але потрібної кількості голосів не набралося. Таким чином, попереднє рішення щодо підтримки даного документу Комітетом   залишилося без змін.

Також Комітетом прийнято рішення рекомендувати ВРУ прийняти в першому читанні законопроект № 10211 і доопрацювати його під час підготовки до другого читання.

До речі, як повідомлялося раніше, кілька разів розгляд згаданих законопроектів переносився саме через відсутність кворуму. Нині ж обидва законопроекти розглянуто на засіданні Комітету і найближчим часом вони будуть винесені на голосування до Парламенту.