У Польщі уточнили відповідальність за невірно виписаний рецепт

Президент Польші Анджей Дуда (Анджей Дуда) 28 травня схвалив поправки в закон про послуги охорони здоров’я,  що фінансуються за рахунок державних коштів (ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych), та деякі інші законодавчі акти.

Адміністративні стягнення тепер будуть застосовуватися в разі невідповідності виписаного рецепта правам не тільки одержувача (пацієнта), а й уповноваженої особи. Невірне призначення за рецептом є основою для повернення коштів Народному фонду охорони здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia – NFZ) в сумі, еквівалентній відповідному розміру відшкодування, плюс встановлена ​​законом пеня, нарахована з дати відшкодування.

Крім того, цей закон доповнює закон від 21 лютого 2019 р. про внесення поправок в закон про послуги охорони здоров’я, що фінансуються за рахунок державних коштів, та деякі інші види перехідного положення, згідно з якими NFZ не буде враховувати або вимагати штрафи, нараховані до набрання чинності цією поправкою, якщо після перевірки сума заподіяних збитків наразі не перевищує 500 зл. (3400 грн.).

Джерело: Аптека
(за інформацією www.prezydent.pl;
www.gazetaprawna.pl)