Новий реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

 Згідно з п. 1.4 Порядку розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та порівняльних (референтних цін) на такі засоби, затвердженого наказом МОЗ України від 29.05.2012 р. № 394, реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою оновлюється станом на 1 червня 2012 р. та 1 вересня 2012 р.

На виконання цього положення наказом МОЗ України від 31.08.2012 р. № 672 (далі — наказ МОЗ № 672) внесено зміни до реєстру граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, затвердженого наказом МОЗ України від 01.06.2012 р. № 419 (далі — наказ МОЗ № 419). Згідно з наказом МОЗ № 672 реєстр містить 247 торгових назв препаратів (попередня редакція наказу МОЗ № 419 містила 244).

За окремими позиціями прослідковується зниження граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби та референтної ціни відшкодування їх вартості.

Нагадаємо, що згідно з постановою КМУ від 13.08.2012 р. № 794 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» з 1 вересня введено декларування зміни оптово-відпускних цін на препарати. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, у звязку з цим документи на реєстрацію оптово-відпускних цін на лікарські засоби або вироби медичного призначення не приймаються через Єдине вікно до прийняття наказу МОЗ України щодо затвердження Положення про реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, порядок внесення до нього змін та форм заяв про декларування зміни оптово-відпускної ціни на лікарський засіб та виріб медичного призначення.

Оптово-відпускні ціни, внесені до 1 вересня 2012 р. до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, вважаються задекларованими змінами зазначених цін і є чинними протягом строку дії реєстраційного посвідчення на відповідний препарат або свідоцтва про державну реєстрацію відповідного виробу.

Джерело: www.apteka.ua